Habit Tracker – Reaktywacja

Habit Tracker Reaktywacja

Obiecywałam, obiecywałam i oto wracam! Czas na misję: Habit Tracker – Reaktywacja. Reaktywuję projekt, który tworzyłam na konkurs Daj Się Poznać. Tym razem Habit Tracker w całkiem nowej odsłonie i napisany w nowych dla mnie technologiach. Ruszamy!

Dla tych z Was, którzy nie są wtajemniczeni – ten blog powstał, żebym mogła wziąć udział w konkursie Daj Się Poznać organizowanym przez Macieja z devstyle.pl. Żeby spełnić warunki konkursu trzeba było tworzyć aplikację oraz pisać bloga. Ja rozwijałam projekt o nazwie Habit Tracker, który ma służyć do budowania dobrych nawyków. Pisałam go w AngularJS. Jednocześnie zaczęłam pracę nad wersją w Angularze 2, ale konkurs się skończył, a ja zajęłam się nauką w pracy i temat projekt ucichł. Jeśli chcecie prześledzić moje losy w Daj Się Poznać, odsłyłam do raportów z prac nad aplikacją, które zebrałam tutaj.

Mimo że przestałam pracować nad aplikacją, to mój zapał do zgłębiania technik planowania nie zgasł. Cały czas mam w głowie taką idealną aplikację, która pozwala generować listy nawyków i odhaczać poziom ich zrealizowania po każdym dniu. W wersji hiper optymistycznej w aplikacji można także podejrzeć wykresy, które nam dokładnie pokazują, ile dni pracujemy nad nawykami i jakie są tego wyniki. Ostatnio dużo zajmowałam się warsztatami z podstaw front-endu, miałam też okazję być na konferencjach i tworzyć aplikacje w pracy. Jednak brakuje mi pracy nad czymś swoim i dlatego wracam do Habit Trackera.

W tym wpisie nie znajdziecie jeszcze konkretów, bo dopiero zaczęłam reaktywować projekt. Mam zamiar napisać aplikację w Angularze 4, z wykorzystaniem Reduxa, a backend oprzeć na Firebase. Angular i Redux mają być dla mnie formą utrwalenia tego, czego nauczyłam się przez ostatnie miesiące pracując nad projektami w pracy. Z kolei Firebase to coś, czego zupełnie nie znam. Chciałabym umieć sobie poradzić z postawieniem prostej bazy danych do aplikacji. Dodatkowo mam zamiar wykorzystać Angular Material (jeśli będzie ze mną współpracował ;)), chcę też użyć do stylowania CSS grida oraz flexboxa. W samej aplikacji mam także zamiar napisać testy jednostkowe. Chcę podpiąć możliwość rejestracji i logowania, dzięki czemu będę mogła udostępnić Wam demo, z którego faktycznie będziecie mogli korzystać. Kto by nie chciał śledzić swoich nowych nawyków? 😉

Piszę ten post, żeby zmobilizować się do pracy. Mam wiele na głowie, ale chcę też przez najbliższe półtora miesiąca doprowadzić Habit Tracker to stanu używalności. Taki jest mój cel. Możecie spodziewać się raportów co jakiś czas. Nie będę raportować co tydzień, jak to było w przypadku DSP, ale postaram się Wam streszczać kolejne kroki, które uda mi się zrealizować. Mam nadzieję, że uda mi się też zadbać o fajną szatę graficzną (to chyba moje największe wyzwanie, bo zupełnie mi nie idzie ładny wygląd aplikacji!). Trzymajcie kciuki i czekajcie na pierwszy raport!

Dodaj komentarz