Mój pierwszy podcast!

mój pierwszy podcast

Czy w IT potrzeba wydarzeń tylko dla kobiet? Tym razem ten temat poruszam z dwójką gości w podcaście nagranym w trakcie Google Developer Days. Chodźcie posłuchać!

W końcu udało mi się odpowiednio edytować zapowiadany wcześniej podcast, więc spieszę wrzucić go od razu na bloga. Z góry uprzedzam, że towarzyszyła mi zasada zrobione jest lepsze od idealnego. Dlatego w podcaście nie ma ścieżki dźwiękowej, ani profesjonalnej obróbki (muszę jeszcze się wiele w tym temacie nauczyć!). Po prostu możecie posłuchać rozmowy. Mam nadzieję, że ciekawej 🙂

Podcast nagrałam w czasie Google Developer Days w Krakowie. Do dyspozycji uczestników było profesjonalne studio, gdzie można było nagrać podcast. Ogromnie mi się coś takiego marzyło, więc długo się nie zastanawiałam nad zgłoszeniem. I to była naprawdę super przygoda! Mocno rozważam nagrywanie podcastów regularnie. Od razu uprzedzam, że ten podcast nagrany został po angielsku (oprócz intro), bo tak było łatwiej porozumiewać mi się z goścmi. Ale jeśli ruszyłabym ze swoim regularnym podcastem, pewnie byłby po polsku.

W podcaście miałam okazję porozmawiać z dwoma pracownikami Google’a – Olą Krainski i Timem Messerschmidtem. Ola pracuje jako jako Developer Relations Ecosystem Lead i była jedną z organizatorek całej konferencji. Tim natomiast pracuje jako Program Manager Developer Relations. Oboje moi goście bardzo zaangażowani są w działania na rzecz równouprawnienia i polityki diversity. Nasza rozmowa skupiła się na poruszanym już wcześniej przeze mnie temacie wydarzeń w IT, które są dedykowane tylko dla kobiet. Byłam bardzo ciekawa, jak przedstawiciele tak dużej organizacji, jaką jest Google, podchodzą do tego zagadnienia. Dyskusja była naprawdę ciekawa. Koniecznie dajcie znać po przesłuchanie, co Wy myślicie na ten temat!

Ja swoje przemyślenia w temacie umieszczałam już na blogu w dwóch wpisach. W pierwszym wymieniałam powody, dla których zdecydowałam się stworzyć wyzwanie Programuj, dziewczyno!. Ten wpis znajdziecie tutaj. Drugi wpis natomiast to były moje rozważania o tym, czy w IT potrzeba wydarzeń dedykowanych tylko dla kobiet. A przeczytacie go tu.

W podcaście mówimy o TED talk Reshmy Saujani Teach girls bravery, not perfection.

Po tym przydługim wstępie nie pozostaje mi nic innego jak napisać – miłego słuchania! Podcast znajdziecie poniżej.

Dajcie koniecznie znać, jak podoba Wam się taka forma przekazu 🙂


Chcesz się czymś podzielić? O coś zapytać? Napisz komentarz pod postem, maila do mnie na joanna@wakeupandcode.pl, wiadomość na fanpage Wake up and Code albo post w grupie Programuj, dziewczyno!

7 Replies to “Mój pierwszy podcast!”

  1. You doing great job! 🙂

  2. Przynajmniej wiem, że ktoś posłuchał 😉 Dzięki!

  3. Joanno, gratuluję. Przekaz bardzo znaczący w szczególności dla kobiet.
    Twoje zaangażowanie w realizowaniu warsztatów w programowaniu pomoże wielu kobietom. w “przebranżowieniu”, znalezieniu swojej nowej drogi zawodowej na przyszłość.

  4. Bardzo dziękuję! 🙂

  5. Naprawdę mi się przyjemnie tego słucha, tym bardziej, że po angielsku 🙂

  6. Posłuchał,posłuchał! Fajne rzeczy robisz! Ja wróciłem do zawodu przy dużej pomocy kursu Twojej backendowej odpowiedniczki https://kobietydokodu.pl/. Tak czy inaczej robicie świetną robotę! Dzięki!

  7. Dziękuję za miłe słowa! 🙂

Komentarze są zamknięte.