TechWell #7 – technologie, rozwój i dobrostan ✨

illustration of a woman using a computer, designed in a minimalistic digital art style but with energetic tones

Zapraszam na TechWell, czyli subiektywny przegląd treści o technologiach, rozwoju i dobrostanie. Miłego czytania, słuchania i oglądania!

💫 I jest kolejna dawka TechWell! 🌟 Mam dla Was przegląd linków, które mogą zainspirować, zmotywować, a przede wszystkim dostarczyć wiedzy z różnych zakątków świata IT i nie tylko. Dziś trochę historii, trochę psychologii, słuchania instynktu, trochę o kosztach utrzymywania funkcjonalności w aplikacji i patrzeniu inaczej na swoją karierę. Miłego czytania, słuchania i oglądania!

Widzisz miejsce na ulepszenie? Koniecznie daj znać! 🚀

https://youtu.be/LB8KwiiUGy0?si=3FXYW9SS_gNYJDgn– Niezwykle ciekawy dokument o tym, jak powstał Node.js, czyli o sile społeczności, korpo dramatach i pomysłach, które stoją za technologią używaną dziś powszechnie. Osobiście uwielbiam dokumenty Honeypot o różnych technologiach. Ktoś wspomniał w komentarzu na YT, że to taki Netflix dla programistów i mocno się z tym zgadzam. Długie, ale polecam obejrzeć! 🎥

https://www.mattpollock360.com/2019/09/06/trust-your-gut/ Na pograniczu technologii i rozkminek – artykuł o słuchaniu swoich przeczuć i odmawianiu nawet, jak propozycja obiektywnie wydaje się ciekawa.

https://open.spotify.com/episode/6nRLeQLs6Uw1fJKKsuFj3f?si=96d4c8bbe8f94291 – Dawno nie było w TechWell podcastu “O zmierzchu”, więc nadrabiam podrzucając świetny odcinek o elastyczności psychicznej i tym, co może ona nam dać i dlaczego jest tak ważną umiejętnością.

https://zef.plus/feature-tax/ – Prosto z programistycznego świata, czyli zastanówmy się, jaki jest prawdziwy koszt nowej funkcjonalności w aplikacji. Spoiler: to nie jest tylko czas potrzebny na jej zakodowanie. Zef, autor tekstu, to mój były manager, którego mocno cenię za trafne obserwacje i umiejętność pisania o nich w ciekawy sposób. Artykuł był oryginalnie wysyłany jako newsletter, polecam się zapisać po dawkę programistyczno-pracowych przemyśleń z perspektywy managera.

https://open.spotify.com/episode/5LFki6mjfpWJTHO2dgK1PU?si=6a3fc5fb7c584cdc – Jeśli nie “ścieżka kariery” to co? Jeden z najnowszych odcinków mojego podcastu, w którym opowiadam o przewrotnym myśleniu o swojej karierze, a także przybliżam, na czym polega rozwój w stylu t-shaped. Dla wszystkich, którzy chcą budować karierę i umiejętności w bardziej przemyślany sposób.

Przeczytane? Obejrzane? Daj znać, jak wrażenia! 💫

Obserwuj mnie na Instagramie po więcej treści o rozwoju w IT w swoim tempie i migawek z codzienności 👩‍💻🧘🏽‍♀️ 🌱

 

Ilustracja do tygodnika wygenerowana za pomocą AI. Chcesz wiedzieć, jak się uczę generowania obrazów? Wskakuj do tej rolki na IG.

Poprzednie wydania TechWell:

💫 TechWell #1

💫 TechWell #2

💫 TechWell #3

💫 TechWell #4

💫 TechWell #5

💫 TechWell #6