O mnie

Nazywam się Joanna Otmianowska i chcę pokazać Ci, jakie fajne może być programowanie. Na blogu znajdziesz informacje m.in. o tym, jak sprawdzić, czy kodowanie to coś dla Ciebie, jak zmienić branżę albo zwyczajnie lepiej uczyć się programowania. I dobrze się przy tym bawić!

Skąd to wszystko wiem? Sama przeszłam drogę od absolwentki indologii i stosunków międzynarodowych, która nie miała pomysłu na swoje życie zawodowe aż do front-end developera. Ścieżka kariery wiodła mnie przez pracę w banku, domu maklerskim, korporacji finansowej, jako konsultant IT…

Moja przygoda z programowaniem zaczęła się we wrześniu 2016 roku, kiedy postanowiłam się przebranżowić i zaczęłam kurs programowania. Od maja 2017 roku pracuję jako programistka i dzielę się moją historią z innymi, aby dać im motywację i pokazać, że można. Wystarczy chcieć. I mieć duuuużo samozaparcia.

Aby pomóc Ci poznać podstawy kodowania i wejść do świata IT, stworzyłam dwa kursy online. Pierwszy kurs zapozna Cię z podstawami tworzenia stron internetowych, a drugi pokaże, .

Oprócz bloga zachęcam dziewczyny do kodowania w ramach grupy motywacyjnej Programuj, dziewczyno! (jest tam nas już ponad 20 tysięcy!). A swoją codziennością i przemyśleniami wokół kodu dzielę się na profilu na Instagramie.


Zastanawiasz się, od czego zacząć lekturę bloga? Wskakuj tutaj.

Chcesz dostawać ode mnie co tydzień maile związane z nauką programowania? Zapisz się na newsletter.


Masz pytania? Napisz do mnie maila na joanna[at]wakeupandcode.pl albo wiadomość na fanpage’u Wake up and Code. Chętnie odpowiem!


Autorką logo bloga jest Katarzyna Wójcik z Witty Mind Design.