Projekt: Zmiana branży. Rozkład jazdy

Projekt: Zmiana branży

Ruszyła moja nowa inicjatywa pt. Projekt: Zmiana branży. Dowiedz się, co będzie się działo przez najbliższe tygodnie!

W końcu ruszył projekt, o którym mówiłam Wam już od kilku miesięcy. A zainaugurował go ten film na YouTube. Tak, tak, zdecydowałam się ruszyć z moim kanałem i połączyć te dwa projekty! A co takiego będzie się działo? Już piszę!

Po pierwsze, koniecznie zapiszcie się , aby być na bieżąco i nie przegapić żadnych nowych informacji. Po drugie, subskrybujcie kanał na YouTube, żeby dostawać powiadomienia o wystąpieniach live i nowych filmach.

Zmiana branży to droga trudna i wymagająca. Trzeba poświęcić czas na naukę, planowanie, zdobywanie nowych informacji. I ja Wam chcę to ułatwić! Dlatego zaprosiłam gości, którzy podzielą się swoimi doświadczeniem i historiami, aby Wasza droga do zmiany branży była mniej wyboista! O czym będziemy mówić? Poniżej lista razem z datami! Klikając w datę live zostaniecie przeniesieni na dedykowane wydarzenie na YouTube. To tam czekajcie w środowe wieczory na rozpoczęcie transmisji. Wszystkie filmy będą dostępne na YouTube także po dacie live, więc nie martwcie się, jeśli nie możecie być na żywo. Będzie okazja nadrobić 🙂

24 października 21:00 – Jak uczyć się angielskiego pod kątem programowania?

W pierwszym live z serii moim gościem będzie Justyna Falkowska, autorka bloga, vloga i podcastu Językobranie.

Jak sama o sobie mówi, jest “takim Dr House od języków obcych”. W live opowie jak skutecznie uczyć się angielskiego pod kątem nauki programowania i czy to prawda, że bez znajomości tego języka nie ma co pakować się do IT.

31 października godz. 21:00 – Zmiana branży na macierzyńskim? To jest możliwe!

Moimi gośćmi będą dziewczyny z grupy Programuj, dziewczyno!, które zmieniły branżę na IT będąc na urlopie macierzyńskim! Dzisiaj pracują jako programistki. Podzielą się swoimi historiami, a także radami, które mają dla osób, które chcą zmienić branżę i są w podobnej sytuacji, w jakiej były one. Czeka nas ogromna dawka inspiracji i motywacji!

7 listopada godz. 21:00 – Skąd wiedzieć, że czas na zmianę branży na IT?

Joanna Zielonka, Strateg Rozwoju, odpowie na pytania związane ze zmianą branży. Czyli: skąd wiedzieć, że nadszedł czas na zmianę kariery? Jak ją zaplanować? Jak pokierować swoim życiem zawodowym?

Joanna od lat wspiera osoby, które chcą zmienić coś w swojej karierze, pomaga zarówno w rekrutacji, jak i ustalaniu zawodowych celów, a także w budowaniu marki osobistej. Zajmuje się również pomocą kobietom, które chcą wrócić do aktywności zawodowej po urlopie macierzyńskim czy wychowawczym.

14 listopada godz. 21:00 – Praca zdalna na juniorskim stanowisku – jak się za to zabrać?

Czy to możliwe, by pracować zdalnie będąc niedoświadczonym programistą? Jakie pułapki czyhają na osoby pracujące z domu? Jak zaplanować dzień, gdy pracujemy w pojedynkę? O tym porozmawiamy już 14 listopada.

Moim gościem będzie Dawid Bałut, który ma wieloletnie doświadczenie w branży IT. Praca Dawida skupia się na co dzień na cyberbezpieczeństwie. Dawid aktywnie udziela się też w społeczności występując na konferencjach, tworząc treści na blog czy YouTube czy prowadząc warsztaty. Pracuje zdalnie i podzieli się swoimi przemyśleniami w kwestii pracy zdalnej, także na juniorskich stanowiskach.

A potem będą wywiady

Wiem, że niektórzy wolą czytać, niż oglądać. Dlatego dzień po każdym live na blogu ukaże się wywiad poruszające te same tematy, co podczas live. Na pewno będzie to krótsza forma, więc jak preferujecie czytanie, znajdziecie coś dla siebie. Mam nadzieję, że ta forma także przypadnie Wam do gustu.

Zadaj pytanie!

Jeśli macie pytania do któregokolwiek z wymienionych przez mnie tematów, koniecznie napiszcie na joanna@wakeupandcode.pl. Na pewno odpowiemy na Wasze pytania w trakcie live. Oczywiście pod koniec spotkań także będzie możliwość zadawania pytań na żywo. Chcę, żebyście wyciągnęli z tych spotkań jak najwięcej, więc liczę, że będziecie się aktywnie udzielać.

A co poza tym?

Live’y i wywiady to tylko część projektu. Do subskrybentów trafią też dedykowane materiały, które pomogą Wam w zaplanowaniu swojej drogi ku zmianie branży. Treści te trafią tylko dla osób zapisanych na dedykowaną listę, dlatego warto .

Ukoronowaniem projektu będzie mój nowy kurs online, który pojawi się prawdopodobnie na początku grudnia. Na razie prężnie nad nim pracuję i mam nadzieję, że uda mi się wszystko zrealizować tak, jak planuję. Będę Was informować na bieżąco!

Jak podoba Wam się plan projektu? Czy tematy live’ów są dla Was interesujące? A może macie jakieś pytania co do projektu? Napiszcie w komentarzu albo bezpośrednio mailem na joanna@wakeupandcode.pl. Czekam na Wasze komentarze i wiadomości.

Ogromnie jestem podekscytowana tym projektem i mam nadzieję, że przypadnie Wam on do gustu! Widzimy się na pierwszym live już za tydzień 🙂