Hello, World!

Początki od zawsze były dla mnie ekscytujące. Tak samo stało się z programowaniem. Kiedy tylko odkryłam, o co w tym mniej więcej chodzi, wiedziałam, że to jest coś, co mi się spodoba. Od zawsze też dość szybko mi ta ekscytacja mijała.

 Tymczasem minęło już trochę czasu odkąd zaczęłam kodować i nadal mi się podoba. Stawiam dopiero pierwsze kroki w świecie front-endu, docelowo chciałabym znać technologie, które pozwolą mi budować strony internetowe od A do Z. Dużo nauki przede mną, ale na szczęście też dużo chęci. Na razie głównie uczę się JS i jQuery, oczywiście także HTML i CSS, zaczynam zabawę z PHP. I ogólnie staram się ogarnąć stos technologiczny potrzebny do pracy jako front-end developer.
Ten blog powstał, żeby dzielić się moimi przemyśleniami dotyczącymi początków programowania czy sposobów nauki. Chciałabym też przekonać osoby, które uważają, że IT nie jest dla nich, że warto spróbować. Oczywiście, nie każdy będzie widział się na stanowisku programisty, ale programowanie pozwala trochę poćwiczyć umysł (przede wszystkim logikę!) i na pewno przyda się każdemu. Przez lata pracowałam z tzw. umiejętnościami miękkimi. To znaczy, że pracodawcom umiałam zaoferować umiejętność “ogólnego ogarniania” i języki. Dużym krokiem jest dla mnie fakt, że w końcu mam umiejętności techniczne, które są do tego uniwersalne.
Mam nadzieję, że blog pomoże mi ten systematycznie poszerzać wiedzę, publikować recenzje książek czy kursów dostępnych online (oczywiście dla początkujących).
Trzymajcie kciuki! I zapraszam do czytania!
P.S. W imię zasady, że zrobione jest lepszego od idealnego, wygląd bloga będzie ulegał zmianie, bo jestem w trakcie pracy nad motywem. Na razie będzie ascetycznie, ale liczę, że treści chwilowo nadrobią również część wizualną.

2 Replies to “Hello, World!”

  1. Powodzenia! Będę śledzić twojego bloga z ciekawościa bo sama jestem bardzo zainteresowana co można zrobić w JavaScripcie. A twoja apka do wyrabiania nawyków może i dla mnie będzie użyteczna – bo zapalam się szybko do różnych zajęć ale trwają one nie dłużej niż 3 mies.

  2. Dziękuję! Właśnie dlatego się zdecydowałam na taką aplikację – dla mniej samej będzie użyteczna (o ile oczywiście zakończy się sukcesem) 🙂

Komentarze są zamknięte.