Mój projekt – Raport V

Daj Się Poznać 2017

Daj Się Poznać 2017

W tym tygodniu nie wydarzyło się zbyt wiele, jeśli chodzi o projekt. Właściwie cały czas, jaki miałam, poświęciłam na naukę Angulara 2. Dzisiaj więc tylko krótki raport z poprawek, które udało mi się wprowadzić w Habit Trackerze.

Dodanie strony “in progress”

W najbliższych dniach mam zamiar udostępnić w końcu link do wersji demo. Potrzebowałam więc strony, która poinformuje, które elementy są jeszcze w trakcie opracowywania. Po kliknięciu w ‘log in’ lub ‘sign up’ użytkownicy zostaną na razie przekierowani do strony z informacją, że prace nad projektem trwają. Jak już wspominałam wcześniej, wersja demo korzysta z localStorage, można więc bez problemu używać aplikacji nie bojąc się o utratę zapisanych list nawyków.

Walka z GitHub Pages

Mogłabym napisać cały artykuł na temat tego, ile czasu zajmuje mi walka z GitHub Pages. Niby to nic skomplikowanego, ale ciągle trafiam na jakieś problemy. Chciałam udostępnić wersję demo właśnie na gh pages, ale niestety – nie wygląda ona tak, jakbym chciała. Zupełnie nie wiem, dlaczego strona nadpisuje mi style, które mam zapisane w pliku css. Gdy włączam stronę lokalnie, wszystko wygląda dobrze. Gdy te same pliki wrzucam na gh pages, fonty są ogromne, a marginesy nie takie. Wszystko mam poustawiane w pikselach, więc zmiany tego typu nie powinny się pojawiać. Próbowałam zlokalizować, o ile rozmiarów fonty są zmieniane, ale niestety sprawdzając element w konsoli, nadal ma on odpowiednią wysokość, czyli dokładnie tyle pikseli, ile mam wpisane w css. Problem w tym, że wyświetla się to zupełnie inaczej. Bardziej jest to więc raport z frontu walki, niż z sukcesów. Ale walczę dalej! Miejmy nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę mogła link udostępnić.

Angular 2

Właściwie na tym polu również trwa walka 😉 Wszyscy mi powtarzali, że Angular 2 bardzo różni się od Angulara 1. Niby zdawałam sobie z tego sprawę, ale założyłam, że przecież różnica nie może być aż tak ogromna. Bardzo optymistycznie zaplanowałam, że szybko przerobię sobie tutorial z oficjalnej strony Angulara, zbuduję testową aplikację, a potem stworzę wstępną strukturę mojego projektu w Angularze 2. Teraz wiem, jak bardzo te plany były optymistyczne. Nie udało mi się przerobić całego tutoriala, bo (uwaga, uwaga) Angular 2 zupełnie różni się od Angulara 1. Zgłębianie tajemnic Angulara 2 zajmuje mi zdecydowanie więcej niż zakładałam. Mam częściowo zbudowaną aplikację z tutoriala, więc nie jest źle, ale spodziewałam się, że to pójdzie o wiele szybciej. Zrobiłam też wstępną strukturę Habit Trackera, ale niestety mam duży problem, żeby wrzucić ją na GitHuba. Cały czas pojawiają się jakieś błędy. Chciałam wszystko mieć w jednym repozytorium, w folderze 1x aplikację w wersji 1, w folderze 2x w wersji 2, ale Git chyba tego nie rozumie do końca.

Plany na kolejny tydzień

Po pierwsze chciałabym umieścić na GitHubie strukturę aplikację w Angularze 2. Jeśli nie uda mi się wykorzystać do tego jednego repozytorium, założę drugie, które będzie zawierało tylko project w Angularze 2. Nie jest to zgodne z moim założeniem, bo chciałam pokazać tę samą aplikację w dwóch wersjach Angulara w jednym miejscu, ale niestety chyba muszę iść na kompromis. Poza tym chcę udostępnić link do wersji demo Habit Trackera w wersji jeden. To dwa główne założenia. Innych na razie nie mam, bo zobaczę, jak to będzie wyglądało czasowo. Pewnie porobię jakieś mniejsze poprawki w samej aplikacji. Jednak teraz zdecydowanie najwięcej czasu zabiera mi nauka Angulara 2 i ogarnianie “technicznych” aspektów projektu, czyli repozytorium na GitHubie i próba poskromienia gh pages.

2 Replies to “Mój projekt – Raport V”

  1. Trzymam kciuki i licze na to, ze uda Ci sie poskromic githuba 🙂

  2. Bardzo dziękuję! Na pewno się przyda 🙂

Komentarze są zamknięte.