Mój projekt – Raport VI

Daj Się Poznać 2017

Daj Się Poznać 2017

Prace nad projektem nieprzerwanie trwają. W ramach przedświątecznej lektury zapraszam na krótki przegląd tego, co udało mi się zrobić w tym tygodniu.

Poprawki w stylach

Ostatnie dni upłynęły mi pod znakiem mniejszych poprawek w wizualnej stronie aplikacji. Sprawdzałam, jak Habit Tracker prezentuje się na różnych wielkościach ekranów i jak sprawić, żeby na każdym wygladał dobrze. Popracowałam też trochę nad wyglądem menu, usunęłam przycisk do zakładania konta, teraz widnieje tam tylko jeden przycisk – do logowania.

Logowanie

Opcja logowania nadal nie jest dostępna, ale dużo w tym tygodniu spędziłam czytając o możliwościach implementacji logowania do aplikacji. Na chwilę obecną wydaje mi się, że zdecyduję się na logowanie przez social media, a dokładnie przez Facebooka. Nie wiedziałam wcześniej, że istnieje właściwie gotowy kod, który wystarczy zaimplementować i dostosować. Na razie muszę zbadać temat szerzej i ustalić, jak się dokładnie za niego zabrać.

Angular 2

Jak już wspominałam wcześniej, równolegle uczę się od podstaw Angulara 2. Wiekszość czasu na razie schodzi mi na robieniu kursów, tutoriali i czytaniu dokumentacji, niż nad samą pracą nad moją aplikacją, ale powoli się do tego zbliżam. W tym tygodniu udało mi się na razie zrobić wstępną strukturę projektu. Musiałam w tym celu założyć nowe repozytorium, bo niestety nie udało mi się wgrać projektu w dwóch wersjach Angulara do jednego repozytorium. Projekt w Angularze 2 można śledzić więc tutaj. Ostrzegam, że dopiero zaczynam budowanie aplikacji, więc jeszcze za dużo tam nie ma. Odkryciem tego tygodnia jest dla mnie Angular CLI, które umożliwia generowanie składowych części projektu przez command line. Nie trzeba tworzyć tych wszystkich plików ręcznie, co jest ogromnym ułatwieniem.

Demo aplikacji

A teraz niespodzianka dla tych, którzy dotarli do tej części wpisu – jest już demo Habit Trackera! Aplikacja jest jeszcze bardzo nieidealna i wiele muszę zmienić, ale można już zobaczyć, jak wstępnie projekt się prezentuje. Nadal walczę z wielkością czcionek, ale zauważyłam, że problem dotyczy tylko niektórych ekranów, więc nie wiem na razie, jak sobie z tym poradzić. Jak wspominałam, aplikacja używa localStorage, można więc bez problemu tworzyć już swoje listy nawyków i działać. Po włączeniu strony na dashboardzie pojawiają się trzy przykładowe nawyki, które można usunąć i zastąpić swoimi. Będę wdzięczna za testy i wszelkie uwagi.

Plany na kolejny tydzień

W planach mam przede wszystkim rozwój aplikacji w Angularze 2, ale w wersji jeden także pewnie zrobię poprawki. Pierwsze na liście jest zaimplementowanie logowania, potem praca nad walidacją formularza dodawania nawyków (nadal nie działa tak, jakbym chciała). Kolejnym punktem jest też przemyślenie samego widoku nawyków, nadal mi tam czegoś brakuje i chciałabym, żeby dodawanie i odznaczanie nawyków było bardziej intuicyjne.

Kolejne tygodnie zapowiadają się więc bardzo pracowicie, bo nadal jest co robić w aplikacji. Trzymajcie kciuki! 🙂