Znudziły Ci się kursy online? Spróbuj czegoś nowego!

Pick JS

Za Tobą kilka lub kilkanaście kursów online. To jedna z najbardziej popularnych form nauki programowania i sposób na zdobywanie nowej wiedzy. Co robić, jak już trochę znudziła Cię przez szkolenia online?

Przychodzę dzisiaj z pomocą i podaję kilka innych sposobów. Mocno wierzę, że różnorodność jest tym, co pomaga uczyć się skutecznie i efektywnie.

Nie namawiam do porzucenia kursów online, ale do zrobienia sobie chwilowej przerwy i spróbowania nauki w inny sposób. Ja osobiście bardzo lubię przeplatać materiały do nauki. Dzięki temu się nie nudzę i ćwiczę różne umiejętności. Co więc możesz zrobić oprócz kursów online?

Napisz własną aplikację!

Może brzmi szalenie, ale to świetny sposób na sprawdzenie swoich umiejętności i zdobycie nowych (nawet jak jesteś na zupełnym początku swojej przygody z kodem). Tylko podczas pisania realnego kodu z realnymi problemami, możesz zobaczyć, jak wygląda kodowanie. To na pewno nie będzie bułka z masłem, ale zachęcam do podjęcia wyzwania.

Więcej o tym, jak się za to wszystko zabrać, pisałam w artykule Pierwsza aplikacja w portfolio juniora. Na blogu znajdziesz też całą serię wpisów Własna aplikacja krok po kroku, gdzie przeczytasz między innymi jak zacząć (od samego projektowania aplikacji webowej), jak planować, jak radzić sobie z problemami. Umieszczałam tam też raporty z prac nad moją aplikacją.

Spróbuj kata!

Co to takiego? Kata to japońskie słowo, którym określa się rodzaj ćwiczeń w sztukach walki (po szerszą definicję odsyłam do hasła na Wikipedii). Kata w programowaniu to po prostu krótkie zadania, które mają na celu rozwiązanie podanego problemu.

Najpopularniejszą platformą z tego typu ćwiczeniami jest Codewars. Można tam robić zadania w wielu językach i na różnych poziomach. Do wyboru jest także to, co chcemy poćwiczyć. Najlepiej po prostu wejdź na stronę i sprawdź, jak to wszystko wygląda. Uwaga: to wciąga!

Weź udział w konferencji!

Ale jak to konferencja, skoro nie można wychodzić? Otóż: konferencje przenoszą się do świata online! Czy to nie jest super wiadomość? Dzięki temu możesz zdobyć nową wiedzę bez konieczności opuszczania swojego ulubionego fotela! Jedną z organizacji, która tworzy nowy trend wśród organizatorów eventów jest Gruba.IT. Ich misja to eventy, które odbywają się online nie tracąc przy tym wartości, jakie niosą wydarzenia offline.

Już w maju będzie miało miejsce świetne wydarzenie, a mianowicie Pick JS. Gratka dla wszystkich osób, które uczą się lub pracują w JavaScript. Ja po przejrzeniu programu jestem bardzo podekscytowana, bo prezentacje zapowiadają się naprawdę ciekawie. Chyba najbardziej czekam na wystąpienie Upgrading your legacy code incrementally with codemods i Exploring Dead Code Elimination. Choć inne też wydają się być super.

Jest jeszcze jeden ważny powód, dla którego warto wybrać się na Pick JS. Połowa dochodu z biletów zostanie przekazana Światowej Organizacji Zdrowia, aby ta mogła wesprzeć walkę z Coronawirusem. Czyli masz szansę wziąć udział w fajnym wydarzeniu branżowym, nauczyć się nowych rzeczy, wziąć udział w workshopie (będzie dzień wcześniej niż wystąpienia), a do tego wesprzeć walkę z pandemią. Ja w to wchodzę!

Wiem, jakie możesz mieć wątpliwości: czy konferencja online to nie będzie po prostu coś podobnego do obejrzenia filmu na YouTube? Otóż nie! Dzięki wykorzystaniu platformy RunTheWorld na Pick JS będzie można wziąć udział w aktywnościach, z którymi mamy do czynienia podczas stacjonarnych konferencji. Chodzi o kontakt z innymi uczestnikami podczas tzw. coctail hours.

Przyznam, że nigdy nie korzystałam z tego typu rozwiązania i jestem bardzo ciekawa, jak to się sprawdzi w praktyce. Networking na żywo z uczestnikami konferencji to jest coś, co bardzo lubię w eventach, więc nie mogę się doczekać sprawdzenia platformy RunTheWorld. Może to będzie fajna opcja na robienie meet-upów czy innych eventów? Kto wie.

Wake up and Code oraz grupa “Programuj, dziewczyno!” są oficjalnymi patronami wydarzenia i dzięki temu mam dla moich czytelników 10% zniżki na bilet. Przy zakupie biletu wystarczy podać kod: WAKE_UP_AND_CODE_10. Nie trać więc czasu, wejdź na stronę konferencji i już dzisiaj zapewnij sobie miejsce na tym fajnym wydarzeniu. Ja będę! I na pewno opowiem Wam o swoich wrażeniach po evencie. Koniecznie zajrzyj też na fanpage konferencji, żeby być na bieżąco z aktualnościami.


To tyle na dziś! Mam nadzieję, że moje alternatywne sposoby na naukę przypadły Wam do gustu. Jak zwykle życzę Wam owocnej nauki i duuuużo kodowania! Masz pytania? Napisz komentarz pod tym postem lub maila na joanna[at]wakeupandcode.pl

Wpis powstał w ramach partnerstwa z konferencją Pick JS.

PickJS

4 Replies to “Znudziły Ci się kursy online? Spróbuj czegoś nowego!”

  1. Piotr Gajowniczek says:

    Nie słyszałem wcześniej o Pick JS, a faktycznie niektóre prezentacje zapowiadają się ciekawie. Dzięki!

  2. Ja teraz odkrywam bardzo dużo konferencji online, które nie były dla mnie zawsze dostępne kiedy odbywały się stacjonarnie. Siedzenie w domu ma jednak też swoje plusy, nawet w tak nieprzyjemnej sytuacji.

  3. Tak, też mi się wydają bardzo fajne, zobaczymy, jakie będą 🙂

  4. Zdecydowanie to jest plus. Ja nie miałam za bardzo opcji ostatnio, żeby jeździć na konferencje i eventy online są dla mnie super 🙂

Komentarze są zamknięte.