Po prostu koduj! Wyzwanie: Planowanie cz. 3

Wyzwanie: Planowanie

Ostatni post w ramach akcji Po prostu koduj! Wyzwanie: Planowanie. Sprawdź, jakie zadanie czeka Cię dzisiaj!

Pięć dni minęło niesamowicie szybko. Mam nadzieję, że udało Ci się ustalić swoje główne cele oraz ich składowe, a także rozplanować choćby kilka mniejszych celów. Planowanie jest naprawdę pierwszym krokiem do działania. Kiedy trzymamy się planu, wszystko od razu idzie łatwiej.

Dzisiejszy post nie będzie przesadnie długi, bo też zadanie na dziś jest bajecznie po proste. A brzmi: zacznij działać! Nie odkładaj niczego na później. Nie zastanawiaj się, czy teraz jest najlepsza chwila. Spójrz na wypisane przez siebie cele i plany. Popatrz na ramy czasowe. Zakładam, że czeka Cię długa droga. I na pewno wahasz się, czy warto zaczynać. Czy jest sens poświęcać czas. Nie wiesz, czy coś z tego będzie, czy uda Ci się zrealizować plany.

Napiszę jedno – nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz. Dlatego teraz raz jeszcze zerknij na swój plan, a dokładniej na pierwszy punkt, jaki wypisałaś lub wypisałeś. Niech to będzie Twoje zadanie na dzisiaj. Nawet jeśli to nie jest coś, co da się zrobić w jeden dzień, chociaż zacznij. Jeśli tym pierwszym punktem jest np. przerobienie kursu z HTML, wejdź na Codecademy, Courserę albo freeCodeCamp i przerób kilka pierwszych lekcji wybranego kursu. I już! Pierwszy krok za Tobą!

Przy okazji chcę też bardzo Cię zachęcić do szukania lokalnych spotkań czy warsztatów związanych z programowaniem. Takie wydarzenia to świetna okazja, by nauczyć się podstaw wybranej technologii. A do tego spotkanie ludzi, którzy, tak jak Ty, dopiero zaczynają się uczyć, daje 100 punktów do motywacji 😉 Jesień będzie niezwykle owocna, jeśli chodzi o tego typu wydarzenia.

Już od końca września ja ruszam z cyklem warsztatów Programuj, dziewczyno!, które organizuję razem z Coders Lab. Będziemy aż w 10 miastach w Polsce uczyć dziewczyny podstaw front-endu! Więcej szczegółow i dokładne informacje o poszczególnych miastach znajdziesz w zakładce Wydarzenia na FB Coders Lab.

W ramach Frontend Con 2017 będzie można pouczyć się podstaw Angulara – poczytaj więcej w tym wydarzeniu na FB. Jeśli chodzi o Fronend Con to mam też małą niespodziankę od organizatorów dla dziewczyn z grupy Programuj, dziewczyno!. Śledźcie więc posty w grupie uważnie!

A w Szczecinie z kolei będzie można poznać JavaScript razem z girls.js już 21 października.

Jeśli wolisz backend, polecam na przykład weekendowe warsztaty PyLadies Start() w Poznaniu. Masz też jeszcze kilka dni, by aplikować na Rails Girls Poznań.

Mam nadzieję, że przypadł Ci do gustu koncept wyzwania i że udało Ci się z niego coś wyciągnąć. Liczę, że skorzystasz z jakichś darmowych warsztatów dostępnych w Twojej okolicy. Naprawdę czasem wystarczy się rozejrzeć, by znaleźć coś fajnego! Jak masz ochotę posłuchać trochę o organizowanych przeze mnie warsztatach, w poniedziałek, czyli 11 września około godziny 18:00 włącz Radiową Czwórkę. Będę też bardzo wdzięczna za wiadomość od Ciebie z informacją o tym, czy wyzwanie Ci się przydało i czy udało Ci się zrealizować zadania. Czekam z niecierpliwością na feedback!


Chcesz się czymś podzielić? O coś zapytać? Napisz komentarz pod postem, maila do mnie na joanna@wakeupandcode.pl, wiadomość na fanpage Wake up and Code albo post w grupie Programuj, dziewczyno!

5 Replies to “Po prostu koduj! Wyzwanie: Planowanie cz. 3”

  1. Powiem szczerze, że bardzo zmotywowały mnie do działania i ostatnie 3 wpisy i idea warsztatów dla kobiet. Dzięki Twoim wpisom powiesiłam sobie na tablicy kartkę z jasnymi celami do osiągnięcia i czasem do ich realizacji. Co do warsztatów, mam do Poznania co prawda kawałek, ale będę się starała zaliczyć do grona szczęśliwej szesnastki, pomysł programowania z kobietami niezwykle mnie zaintrygował… 😀

  2. Super coś takiego przeczytać! Trzymam mocno kciuki za realizację Twojego planu 🙂

  3. Cześć, dopiero odkryłam tego bloga (i na pewno będę od teraz tu regularnie zaglądać) przez przypadek gdy na FB pokazało mi się wydarzenie dot. warsztatów w październiku w Warszawie i właśnie mam odnośnie nich pytanie. Waham się z zapisami czy aby moja wiedza nie jest za mała, znam podstawy HTML i uczę się aktualnie CSS a chciałabym się zapisać na te warsztaty i bardzo proszę o poradę czy osoba z podstawami HTML i CSS nadaje się na takie warsztaty/czy jest jakiś poziom trudności czy to właśnie dla takich początkujących? Z góry dziękuję za odpowiedź 😉

  4. Cześć! Przed warsztatami zakwalifikowane uczestniczki dostaną materiały, które należy przerobić (właśnie z zakresu podstaw HTML i CSS), więc będzie można się przygotować 🙂

  5. W takim razie się zapiszę 😉

Komentarze są zamknięte.